Wrocławski Teatr Lalek

DROBNOSTKI. Twórcze spotkania teatralne dla dzieci z PJM. Pomoce dotykowe. Szkice o zapachu ziemi. 2 października.

Kolorowe zdjęcie. Sala warsztatowa. Mała dziewczynka siedzi na kolanach na białej płachcie. Nachyla się nad białą kartką. Rysuje czarnego ludzika. Chłopiec obok również rysuje. W tle dwie kobiety. Przyglądają się dziewczynką. Po lewej dwie drewniane prostopadłościany z lustrami z przodu.

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na warsztaty teatralne dla rodzin z dziećmi z tłumaczeniem na  PJM. Instytucja zapewnia również pomoce dotykowe oraz toaletę dla osób z niepełnosprawnościami.

Jesień obdarza nas kolorami, kształtami i zapachami. Otwórzmy nasze nosy. Czy wyczuwają, jak pachną zroszone deszczem liście? Wilgotna kora i patyki? Dym z komina? Zbadamy, czy zapachy mają swoje faktury i kształty. Czy można je skomponować – jak obraz albo utwór muzyczny? Stworzymy unikalne jesienne perfumy, których zapach otworzy drzwi do teatru, poruszającego wszystkie zmysły.

Drobnostki to nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Otwierają przestrzeń spotkania Dziecka i Dorosłego. Pozwalają dziecku na znalezieniu w rodzicu czułego partnera codziennych odkryć i fascynacji. Dorosłych zapraszają do odnalezienia przyjemności z najprostszych doświadczeń, . Drobnostki inspirują do wspólnego bycia z dzieckiem na spacerze, w domu i w podróży tramwajem.

Gdzie?
Wrocławski Teatr Lalek
plac Teatralny 4

Kiedy?
2 października
w godzinach 11.30-12.30 (dla dzieci 3-5 lat)
w godzinach 13:30-14:30 (dla dzieci 6-8 lat)

Warsztaty są bezpłatne.

Zapisy przez formularz kontaktowy na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl lub bezpośrednio pod adresem marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl.

Dojazd
Przystanek Plac Teatralny: tramwaje 6, 7
Przystanek Kazimierza Wielkiego: tramwaje 3, 4, 10, 23, 33; autobus: K
Przystanek Renoma: tramwaje 6, 7, 14, 20, 24; autobusy: A, D, 149, 406, 409
Przystanek Wzgórze Partyzantów: tramwaje: 2, 5, 8, 9, 11, 17; autobusy: A, 114, 120, 149, 406, 409 .

Teatr nie posiada własnych miejsc parkingowych, ale przy Miejskim Zakładzie Kąpielowym i Wrocławskim Centrum SPA (ul. Teatralna 10/12) znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.