Kino Nowe Horyzonty

Adapter - Kino Bez Barier. Dramat "IO" z audiodeskrypcją i napisami. Świat szarego osiołka. 15 stycznia, godzina 16.

Kolorowe zdjęcie. Uszy osiołka na tle niebieskiego nieba.

Zapraszamy na dramat „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego z audiodeskrypcją i napisami. Świat wydaje się tajemniczą zagadką, kiedy oglądamy go z perspektywy zwierzęcia. IO to szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

Obsada: Sandra Drzymalska (polska aktorka z „Jest naprawdę ekstra”, „Belfer”, „Listy do M. 2”), Isabelle Anne Madeleine Huppert (znana z filmów „Elle”, „Pianistka”, „8 kobiet”, „Co przyniesie przyszłość”) oraz Mateusz Kościukiewicz (zadebiutował w międzynarodowej produkcji „Nightwatching” w reżyserii Petera Greenawaya i u Andrzeja Wajdy w dramacie „Tatarak”).

Kiedy?
15 stycznia
godzina 16

Gdzie?
Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a/21

Dojazd MPK:
Przystanek Narodowe Forum Muzyki (tramwaje: 4, 6, 7, 11, 74)
Przystanek Rynek (autobusy: K, D, 132, 142, 144, 122, tramwaje: 3, 6, 7, 10, 15, 33, 74)
Przystanek Plac Jana Pawła (tramwaje 10, 3, 15, 33, 74, autobusy: 102, 103, 104, 107, 109, 122, 144, 142, 132, 127)

Fundacja Katarynka zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Dla osób z niepełnosprawnością oraz asystentów cena biletu to 6 zł. Bilety będzie można odebrać w kasie kina.

O FILMIE:
Zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Dzieło, które łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne; swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

 

ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza na pokaz filmowy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów.