Adapter

Adapter - Kino Bez Barier. „Kos" z napisami, audiodeskrypcją i pętlą indukcyjną. 16 czerwca.

Kolorowy fotos z filmu Kos. Poniżej pasek, na nim logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Katarynka, Adapter, Kino nowe horyzonty, PFRON, Wrocław bez barier. Poniżej napis: Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Fundacja Katarynka zaprasza na pokaz dramatu historycznego „Kos” reżyserii Pawła Maślony z audiodeskrypcją, napisami i pętlą indukcyjną w Kinie Nowe Horyzonty. Przed projekcją porozmawiamy z gościnią/gościem i przybliżymy kontekst historyczny, na tle którego stworzony został film. Rozmowa będzie tłumaczona na PJM.

O filmie:
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

W rolach głównych: Bartosz Bielenia, Jacek Braciak i Robert Więckiewicz.

Kiedy?
16 czerwca
godzina 16

Gdzie?
Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a/21

Cena biletu to 8 zł.

Bilety będzie można odebrać w kasie kina.
Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 797 122 452.

Dojazd MPK
Przystanek Narodowe Forum Muzyki | tramwaje 6, 7, 11
Przystanek Rynek | autobusy: K, 132, 142, tramwaje: 3, 6, 7, 10, 12, 13, 18
Przystanek plac Jana Pawła II | tramwaje: 3, 10, 12, 13, 14, 15, 21, autobusy: 102, 103, 122, 127, 132, 142, 144

______________________________________________________________________
ADAPTER – Kino Bez Barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmowy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów.

Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.