Adapter

Adapter - Kino Bez Barier. "Za duży na bajki 2" z napisami, AD i pętlą indukcyjną. Spotkanie z Dorotą Kolak.

Kolorowy kadr z filmu Za duży na bajki dwa. Na nim Karolina Gruszka i Maciej Karaś stoją w lesie i patrzą w obiektyw. Poniżej biały pasek, na nim logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Katarynka, Adapter, Kino Nowy Horyzonty, PFRON, Wrocław bez barier. Poniżej tekst: Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Fundacja Katarynka zaprasza na pokaz komedii „Za duży na bajki 2” w reżyserii Kristoffer Rusa z audiodeskrypcją, napisami, pętlą indukcyjną w Kinie Nowe Horyzonty. Przed projekcją porozmawiamy ze znaną aktorką Dorotą Kolak. Rozmowa będzie tłumaczona na PJM.

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. W rolach głównych: Dorota Kolak, Karolina Gruszka, Maciej Karaś.

Kiedy?
15 września
godzina 16

Gdzie?
Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a/21

Cena biletu to 8 zł.

Bilety będzie można odebrać w kasie kina.
Rezerwacja biletów i odbiorników przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub pod numerem 503 504 740 oraz 507 507 129.

O filmie „Za duży na bajki 2”

Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Spotkanie z Dorotą Kolak tłumaczone na PJM

Kolorowe zdjęcie Doroty Kolak.

Dorota Kolak – jest cenioną polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, a także nauczycielką akademicką. Urodziła się 20 czerwca 1957 roku w Krakowie i od lat 80. XX wieku jest obecna w polskim świecie kultury. Jej kariera rozpoczęła się od występów teatralnych, które szybko przyniosły jej uznanie i otworzyły drzwi do świata filmu i telewizji. Dorota Kolak jest związana z Teatrem Wybrzeże od 1982 roku, co świadczy o jej głębokim zaangażowaniu w sztukę dramatyczną. W swojej bogatej karierze artystycznej Dorota Kolak wcieliła się w wiele różnorodnych ról, które pozwoliły jej wykazać się nie tylko talentem aktorskim, ale i niezwykłą zdolnością do wczuwania się w portretowane postacie.

W kinie polskim zadebiutowała w latach 80., a od tego czasu regularnie pojawia się w filmach i serialach, zdobywając uznanie widzów i krytyków. Jest laureatką wielu nagród, co jest dowodem na jej wybitne umiejętności i wkład w polską kulturę. Dorota Kolak ma na swoim koncie udział w licznych projektach Teatru Telewizji, a także główne role w filmach, które przyniosły jej sławę i uznanie.

Jej filmografia jest imponująca i obejmuje zarówno role w filmach o znaczącej wadze artystycznej, jak i popularne produkcje telewizyjne. Dorota Kolak wykazała się wielką wszechstronnością, odgrywając role dramatyczne, komediowe i charakterystyczne. Niektóre z jej znanych ról to udział w filmach takich jak Król życia, 2015, reż. Jerzy Zieliński czy Moje córki krowy, 2015, reż. Kinga Dębska. Aktorka z powodzeniem łączy karierę w teatrze z pracą przed kamerą, co świadczy o jej niezwykłej pasji i poświęceniu dla sztuki aktorskiej.

Dojazd MPK
Przystanek Narodowe Forum Muzyki | tramwaje 6, 7, 11
Przystanek Rynek | autobusy: K, 132, 142, tramwaje: 3, 6, 7, 10, 12, 13, 18
Przystanek plac Jana Pawła II | tramwaje: 3, 10, 12, 13, 14, 15, 21, autobusy: 102, 103, 122, 127, 132, 142, 144

______________________________________________________________________
ADAPTER – Kino Bez Barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na pokaz filmowy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów.

Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.