Dolnośląskie Centrum Filmowe

Festiwal Błaźnice, pokaz filmu "Siostrzeństwo świętej sauny" z AD, pętlą indukcyjną oraz napisami, 14 czerwca.

Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu „Siostrzeństwo świętej sauny” oraz rozmowę po seansie w ramach festiwalu Błaźnice. Seans filmowy dostosowany za pomocą napisów, audiodeskrypcji i pętli indukcyjnej. Rozmowa po seansie „Bliskość w twórczości kobiet” będzie tłumaczona na Polski Język Migowy. Instytucja przyjazna architektonicznie, dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Możliwe wejście z psem asystującym/przewodnikiem.

W sprawach związanych z dostępnością pokazu kontakt: Agata Ziółkowska +48 691 279 750 (można sms).

O pokazie:
Co łączy seans filmowy z seansem saunowym? W obu przypadkach jest to wspólnotowe doświadczenie, które może prowadzić do wytworzenia szczególnego poczucia bliskości z innymi ludźmi. Film „Siostrzeństwo świętej sauny” to opowieść o byciu razem, o swoistym współbyciu i otwartości na nie. Malowniczy obraz bliskości ciał, słów, myśli, historii, dźwięków, a to wszystko w ogromnej bliskości z naturą, za zasłoną utkaną z ciepłej pary. Sauna posiada właściwości oczyszczające, a my wierzymy, że taką moc może mieć również kino, a w szczególności ten estoński seans.

reż. Anna Hints, Estonia, Francja, Islandia 2023  | 89 min.

Rozmowa „Bliskość w twórczości kobiet” tłumaczona na PJM
Tuż po seansie filmu „Siostrzeństwo świętej sauny” zapraszamy na spotkanie „Bliskość w twórczości kobiet” z wszystkimi twórczyniami tegorocznych Błaźnic, które opowiedzą o proponowanych w ramach festiwalu wydarzeniach i zainicjują wspólną rozmowę. Chcemy rozmawiać o tym, co z perspektywy twórcy oznacza być blisko. Obok bardzo ważnych kwestii związanych z równością, dostępnością, otwartością na różnorodność i inkluzywnością, chcemy porozmawiać o bliskości w kontekście więzi między osobami twórczymi a społecznością osób uczestniczących w kulturze.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kułakowska (autorka książki „Błaźnice. Kobiety kontrkultury teatralnej w Polsce”).

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń w ramach projektu Błaźnice. Bliskość dostępny jest pod tym linkiem: wydarzenie na Facebooku

Gdzie?
Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64A
Pokaz odbędzie się w sali Lalka na 2 piętrze.

Kiedy?
14 czerwca
godzina 19:00
Kino zapewnia odbiorniki i słuchawki do audiodeskrypcji.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Zapisy przez formularz – link do zapisów https://forms.gle/SDK5AyWRuzi8vX4w7  (gwarancją udziału w wydarzeniu jest mail zwrotny potwierdzający zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.)

Dojazd
Przystanek Arkady Capitol
Tramwaje: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 12, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Autobusy: A, D