Adapter

Intruz. Trzymający w napięciu thriller o przyszłości.  Z audiodeskrypcją i napisami. Na Adapterze od 5 stycznia.

Kadr z filmu Intruz. Główna bohaterka Sars Ronan patrzy w obiektyw. Ma nienaturalnie niebieskie oczy, tęczówki przypominają lasery. Po lewej stronie mężczyzna patrzy w stronę bohaterki. Obok po prawej młody mężczyzna, który patrzy beznamiętnym wzrokiem przed siebie.

Co jeśli świat opanuje niewidzialny wróg, który zajmie wszystkie ciała i umysły? Przekonacie się już w czwartek, kiedy na Adapterze pojawi się film „Intruz” z audiodeskrypcją i napisami. Reżyserem filmu jest Andrew Niccol (znany z „Truman Show”, „Pan Życia i Śmierci”, „Dobre zabijanie”).

„Intruz” to przygodowy film akcji, który zachęca również obsadą. W rolach głównych: Saoirse Ronan (znana z filmów „Lady Bird”, „Nostalgia anioła”, „Brooklyn”, „Małe kobietki”) oraz Jake Abel (znany z filmów „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”, „Nostalgia anioła”, „Jestem numerem cztery”).

O filmie:
Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie – jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Co więcej – z czasem – Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i sama zaczyna odczuwać coś dziwnego…

Projekt „Adapter IV. Film i kultura bez barier” dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.