Adapter

La La Land. Muzycznie i romantycznie. Z audiodeskrypcją i napisami. Na Adapterze od 12 stycznia.

Kolorowy kadr z filmu, Emma Stołn i Rajan Gosling tańczą. Emma jest ubrana w żółtą, letnią sukienkę do kolan, Rajan białą koszulę z krawatem i granatowe spodnie. W tle wieczorna panorama miasta, światła w mieszkaniach przypominają jasnoświecące gwiazdy.

Uważajcie marzyciele, bo marzenia się spełniają! Już dzisiaj na Adapterze pojawi się amerykański musical w reżyserii Damiena Chazelle’a z audiodeskrypcją i napisami. 

Dzieło twórcy filmu „Whiplash”  skrywa w sobie kilka różnych filmów. Znajdziecie tu zarówno brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu jak i kameralną historię o uczuciu pary marzycieli. Nagrodzony 6 Oscarami i okrzyknięty najpiękniejszym filmem dekady. Jesr to musical  z parą najgorętszych młodych aktorów Hollywood – Emmą Stone i Ryanem Goslingiem.

O filmie:
Mia jest początkującą aktorką, która, w oczekiwaniu na szansę, pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Projekt „Adapter IV. Film i kultura bez barier” dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.