Instytut Grotowskiego

Oprowadzanie dotykowe z audiodeskrypcją po instalacji scenograficznej do spektaklu „Materiały do Pokojówek", 26 maja.

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza na oprowadzanie dotykowe z audiodeskrypcją po instalacji scenograficznej do spektaklu „Materiały do Pokojówek”

Głównym elementem scenograficznym jest woda. Zdaje się rozlewać wszędzie, w nieskończoność, pochłaniać projektowane na nią obrazy i odbijać skierowane ku niej światła. Nad jej taflą zawisł „dom” bez ścian, ale z licznymi lustrami, które multiplikują wytwarzane przez siebie refleksy. Odbijają się w nich fragmenty białych ubrań, krzeseł, stołów, drucianego stelaża po materacu, na którym ktoś kiedyś śnił. Sceneria zawiera przedmioty codziennego użytku, które jednak pozbawione są przytulności właściwej temu, co udomowione. Pozorna lekkość unoszącej się nad powierzchnią materii podlega grawitacji: opada, zanika, stygnie. Poczucie tożsamości ginie w odrealnionej płynności.

Gdzie?
Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego
ul. Księcia Witolda 62

Kiedy?
26 maja
w godzinach 12:00 – 16:00

Wstęp
Wstęp wolny. Oprowadzanie dotykowe z audiodeskrypcją– bilety: 1zł (do nabycia w miejscu wydarzenia)

Harmonogram
14.00–15.00 Cicha godzina dla osób wrażliwych na duże natężenie bodźców słuchowych i wzrokowych

15.00–16.00 Oprowadzanie dotykowe (touch tour) po instalacji scenograficznej: Magdalena Mądra (w języku polskim z audiodeskrypcją)

Wskazówki dojazdu
Oprowadzenia odbędzie się w Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego, mieszczącym się w budynku „Piekarni. Żywej Kultury”, przy ul. Księcia Witolda 62 we Wrocławiu. Na najbliższy przystanek komunikacji miejskiej, pod nazwą „Kępa Mieszczańska”, docierają między innymi tramwaje o numerach 14, 15, 18, 19 oraz autobusy linii 128, 144. Ulica Księcia Witolda jest pokryta brukiem, a chodnik wzdłuż niej ma nierówną nawierzchnię, dlatego zachęcamy do ostrożnego poruszania się. Budynek, w którym odbywa się wydarzenie, jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach.