Miasto Wrocław

Oprowadzanie po Szewskiej. Najstarsza ulica we Wrocławiu. Z audiodeskrypcją. 1 października, godzina 11:00.

Kolorowa grafika. Po lewej czarne tło. Na nim napis Szewska ulica, która łączy. Spacer pierwszy października jedenasta wstęp darmowy. Po prawej widok z lotu ptaka na ulicę Szewską. Poniżej na pasku logotypu: Wrocław miasto spotkań, MOPS, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wrocław bez barier, Fundacja Katarynka.

Fundacja Katarynka zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po Szewskiej. Spacer poprowadzi Ewa Pluta. Trasa jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Czas trwania spaceru to dwie godziny.

O spacerze:
Ulica Szewska, ulokowana w bliskim sąsiedztwie Rynku, należy do najstarszych ulic we Wrocławiu. Liczy sobie już ponad 800 lat. Ma zaledwie kilometr, ale jej zróżnicowana zabudowa, pełna zabytków architektury, odzwierciedla długą historię samego miasta. Średniowieczne kościoły sąsiadują tu z budynkami wzniesionymi w 21. wieku. Zwiedzanie Szewskiej to prawdziwa miejska przygoda – można wejść do podwórek z ciekawymi płaskorzeźbami, odwiedzić uliczną galerię, pogłaskać figurkę kota, spotkać czarownicę. Szewska to również ulica, która symbolicznie łączy Wrocław ze Lwowem. To na niej spotykają się także różne narody: polski, niemiecki, żydowski, ukraiński, włoski czy węgierski. Spacer rozpocznie się pod Barem Barbara, zakończy przy gmachu Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Trasa obejmie niemal całą ulicę Szewską, która obecnie jest traktem spacerowym.

Miejsce zbiórki – bar Barbara, Świdnicka 8B

Kiedy?
1 października
godzina 11:00

Gdzie?
Miejsce zbiórki – bar Barbara, Świdnicka 8B

Zapisy:
Wstęp bezpłatny. Zapisy na oprowadzanie pod mailem kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Dojazd:
Przystanek Świdnicka – tramwaj 3, 4, 10, 33, autobus 602, 716, D, K
Przystanek Świdnicka – Dom Europy – tramwaj 3, 6, 7, 10, 12, 13, 18, 72
Przy skrzyżowaniu ulic Szewskiej i Kazimierza Wielkiego znajduje się podziemny parking.

Organizatorem spacerów jest Miasto Wrocław – visitwroclaw.eu