Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Patronujemy wydarzeniu "Forum bez barier. O kinie dostępnym". Spotkanie dla branży filmowej. Ruszyły zapisy!

Bo kino powinno być dostępne dla wszystkich! Mamy przyjemność poinformować, że nasza fundacja patronuje wydarzeniu „Forum bez barier. O kinie dostępnym”, które jest organizowane przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Jest to pierwsze w Polsce spotkanie poświęcone dostępności w sektorze audiowizualnym skierowane do profesjonalistów_ek z branży filmowej, w szczególności z obszarów produkcji, dystrybucji i zarządzania kinami. Szczegółowy program wraz z formularzem zapisów zostanie opublikowany 15 stycznia (wtedy ruszą akredytacje)!

Program „Forum bez barier. O kinie dostępnym”

  • 3 dni wykładów, paneli i warsztatów, skupionych na dystrybucji, produkcji i organizacji dostępnych pokazów oraz wyjątkowe wydarzenia specjalne.
  • Prezentacja wyników Badania Sektora Filmowego z zakresu dostępności i inkluzywności sektora audiowizualnego będzie połączona z dyskusją.
  • Nagroda dla Najlepszego Dystrybutora: Przyznanie wyróżnienia dla dystrybutora za szczególne zaangażowanie w dystrybucję filmów z audiodeskrypcją i napisami SDH/CC. Nagroda zostanie przyznana 28 lutego podczas gali.
  • Zachęty dla Dystrybutorów! Dystrybutorzy mogą otrzymać dofinansowanie na zrealizowanie audiodeskrypcji i napisów do 3 filmów zagranicznych. 10 stycznia ruszy nabór na dofinansowania na audiodeskrypcję i napisy! 
  • Akredytacja:
    do 14 lutego – 170 złotych brutto
    od 15 lutego – 250 złotych brutto

Szczegółowy program i zapisy:

Formularz akredytacyjny
Program Forum bez barier

Kiedy?
27−29 lutego 2024

Gdzie?
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Skąd pomysł na Forum bez barier?
Idea Forum narodziła się w trakcie realizacji programu „Kino Bez Barier”, funkcjonującego od października 2022 roku w Kinie Pałacowym w Poznaniu, a od 2023 roku także w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu i w Kinie Echo w Jarocinie. Cotygodniowe pokazy dostępne okazały się sukcesem frekwencyjnym i zdobyły zainteresowanie mediów i branży.

Wyróżnienia i Nominacje:
„Kino Bez Barier” zdobyło uznanie wśród widzów i branży. Nagrody IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych, Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz nominacje do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pokazują istotność projektu.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia przyszłości kinematografii dostępnej dla wszystkich!
#ForumBezBarier #KulturaFilmowaDlaWszystkich

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Główni partnerzy: Fundacja Katarynka, Fundacja Kultura bez barier, Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Dofinansowano ze środków Kreatywnej Europy (program Collaborate to Innovate – Europa Cinemas), Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Poznań.