Dolnośląskie Centrum Filmowe

Pokaz filmu "Liczba doskonała" z audiodeskrypcją i napisami. Spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zannusim z PJM. 16 marca.

Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu „Liczba doskonała” z audiodeskrypcją i napisami oraz spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim tłumaczone na PJM. Wydarzenie jest dostosowane również za pomocą pętli indukcyjnej. Kino zapewnia odbiorniki z słuchawkami do audiodeskrypcji.

O filmie:
Liczba doskonała” to film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Głównym bohaterem filmu jest młody matematyk Dawid (w tej roli Jan Marczewski), który podporządkował całe życie badaniom nad liczbami pierwszymi. Poznanie dalekiego kuzyna, Joachima (w tej roli Andrzej Seweryn), sprawia, że mężczyzna zaczyna stopniowo przewartościowywać swoje priorytety. Joachim jest człowiekiem sukcesu, który zawodowo osiągnął praktycznie wszystko i ostatnie lata życia postanowił spędzić w ojczystej Polsce. To spotkanie będzie miało na nich ogromny wpływ i sprowokuje długą dyskusję nad nieodgadnionym porządkiem świata, sensem życia i jego przemijania.

Gdzie?
Dolnośląskie Centrum Filmowe
Piłsudskiego 64A
Najbliższy przystanek Arkady Capitol

Kiedy?
16 marca
godzina 18-20:30

Wstęp:
Na hasło „Kultura bez barier” bilet w cenie 16 zł.

Rezerwacja i zakup biletów:
e-mail: alicja.szumanska@dcf.wroclaw.pl
numer telefonu: 784 881 552

DCF zapewnia dostępność architektoniczną – dostosowaną windę i toaletę dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przy kinie znajduje się również parking dla osób jeżdżących na wózkach. Potrzebujesz asystenta w dotarciu na miejsce? Zadzwoń do koordynatorki Alicji Szumańskiej pod numer + 48 784 881 552. Po wcześniejszym umówieniu istnieje możliwość odebrania z przystanku Arkady Capitol.

Od 1 października 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu realizowane jest przedsięwzięcie grantowe: „Kultura bez barier w DCF” polegające na poprawie dostępu do instytucji kultury na poziomie widzenia i słyszenia, będące częścią projektu „Kultura bez barier”.