Centrum Sztuki WRO

Próg. Wystawa 10. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów. 21.03.2024 – 28.04.2024.

Szaroczarna grafika malowana grubą kredką. Na środku przy stole postać z długimi włosami, lewą ręką nalewa z dzbanka kawę do kubka. Obok drugi kubek. Za postacią po prawej sylwetka mężczyzny namalowanego na czarno z wysokim kapeluszem na głowie.
„Tegoroczna 10. ekspozycja pod hasłem Próg ujmuje najnowszą twórczość jako zarówno miejsce odbicia, startu, jak i sytuację przekroczenia, konfrontacji i napięcia pomiędzy światami. Tytułowy próg oznacza również wejście w artystyczną dorosłość wyznaczoną opuszczeniem murów akademii, autorefleksją, określeniem tożsamości artystycznej.” – mówi Gosia Wrzosek, kuratorka wystawy.

W tej edycji Konkursu wśród prezentowanych prac znajdą się instalacje wrażeniowe, gry i instalacje wideo, animacje 3d, publikacje, obiekty rzeźbiarskie i działania performatywne. Twórcze i krytyczne spojrzenie znajdziemy w wielowymiarowych działaniach i instalacjach, zarówno sięgających po elementy naturalne jak i wykorzystujących sztuczną inteligencję. Różnorodność ta uwidacznia rosnące znaczenie narzędzi medialnych w obrębie sztuki współczesnej i ich roli w kształtowaniu refleksji nad współczesnością.

Dostępność: architektoniczna, toaleta i parking dla osób z niepełnosprawnością.

Artystki/Artyści: Adela Górna, Erwin Jeneralczyk, Jakub Kanna, Ksenia Makała, Klau Skuza, Klaudyna Szymańska, Milla Tomasik, Mateusz Zubel

Gdzie? 
Centrum Sztuki WRO
ul. Widok 7

Kiedy? 
21.03.2024 – 28.04.2024

Wstęp wolny

Dojazd
Przystanek Świdnicka (Dom Europy)
Tramwaje: 6, 7, 18
Przystanek Opera 6, 7, 17