Wrocławski Teatr Lalek

„Sen nocy letniej” | spektakl z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym, z napisami dla niesłyszących, 16 czerwca.

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl „Sen nocy letniej”. Wydarzenie jest dostosowane za pomocą audiodeskrypcji, Polskiego Języka Migowego i ograniczenia hałasu. Instytucja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Na miejscu znajdziecie toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

kontakt w sprawie zapewnienia dostępności: marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl

„Sen nocy letniej” to nie tylko jedna z najbardziej znanych i najczęściej wystawianych sztuk Williama Shakespeare’a, ale też jedna z zabawniejszych. W tej wiktoriańskiej komedii romantycznej najważniejsza jest nie fabuła, pełna tak zwanych „plot holes” (czyli braków, niespójności fabularnych), i nie dramaturgia, ale nastrój i przekaz. Zgodnie z zapowiedziami twórców przedstawienie jest przede wszystkim świętem teatru, radosnym wydarzeniem teatralnym, niosącym widzom nadzieję: Chcemy w ciężkich czasach przypomnieć sobie, że teatr to nie tylko mądrości płynące ze sceny, „rząd dusz” i narzędzie zmieniania świata, ale też tylko i aż wspólna zabawa. Wygłupianie się, które przynosi ulgę i dodaje nadziei w trudnych chwilach. A tego tekstowi Shakespeare’a odmówić nie można: wygłupy są tutaj motorem dramaturgicznym, a Puk – postać choć wcale nie najważniejsza, to najbardziej rozpoznawalna – jest sercem tej komedii. Po dziesięciu latach spędzonych we Wrocławiu mamy poczucie, że WTL wypracował własny rozpoznawalny styl oparty na zabawie konwencjami, wysmakowanej formie plastycznej, muzyce na żywo i unikalnych talentach aktorów. Będzie to więc Shakespeare w stylu Wrocławskiego Teatru Lalek, „Sen nocy letniej”, który nie mógłby powstać nigdzie indziej, spektakl dla całych rodzin, w którym i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie.

Sugerowany wiek widza 10+

Gdzie?
WROCŁAWSKI TEATR LALEK
pl. Teatralny 4

Kiedy?
16 czerwca
w godzinach 15:00 – 17:00

Bilety 25 zł
Rezerwacja pod adresem mailowym widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
tel. 71 335 49 11 (nie ma możliwości wysłania sms)

Dojazd
Przystanek OPERA  (tramwaje 6, 72)
Przystanek ŚWIDNICKA (tramwaje 3, 5, 11, 12, 13, 18, autobus K)
Przystanek RENOMA (tramwaje 6, 72, autobusy A, D, 106, 148, 149)
Przystanek WZGÓRZE PARTYZANTÓW (tramwaje: 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 17, 18, 23, 72, autobusy: A, 106, 110, 114, 120, 148, 149)

Teatr nie posiada własnych miejsc parkingowych, ale przy Miejskim Zakładzie Kąpielowym i Wrocławskim Centrum SPA ul. Teatralnej 10/12 znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.