Wrocławski Teatr Lalek

Spektakl "Odd i Luna" z audiodeskrypcją i tłumaczeniem PJM. 25 kwietnia, godzina 10:30.

Kolorowe zdjęcie. Scena w teatrze. W tle ciemno, na pierwszym planie trzy postacie. Po lewej postać ubrana na niebiesko z dużą skorupą jajka, kawałek twarzy w wyciętym fragmencie. Patrzy w prawą stronę, a tam kolejna postać ubrana w żółty kolor ze skórzaną czapką pilota. Żółta postać również patrzy w prawo na trzecią postać na stojąca z czerwonym rowerem, ubrana na czerwono i z czarnymi włosami oraz okularami. Temu wszystkiemu przygląda się z tła kolejna, ciemna postać z dużą owalną, drewnianą ozdobą.
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl „Odd i Luna”. Wydarzenie jest dostosowane za pomocą audiodeskrypcji, Polskiego Języka Migowego i ograniczenia hałasu. Instytucja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Na miejscu znajdziecie toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Spektakl na podstawie książek Lisy Aisato ODD ER ET EGG i EN FISK TIL LUNA.

Odd ma prawie siedem lat. Siedem lat, odkąd jego głowa jest… jajkiem. Odd bardzo się o nią boi. Bo co, jeśli spadnie na niego lampa? Albo potknie się, idąc w nocy do toalety? Jego życie jest trudne – wciąż musi na siebie uważać. Pewnego dnia spotyka w lesie dziwną dziewczynkę w przebraniu pszczoły. Od tej chwili jego los zupełnie się odmieni.
Ciemnoskóra Luna jest bardzo nieśmiała. Czuje, że wygląda inaczej niż ludzie dookoła. Boi się, że dzieci będą wytykać ją palcami i dlatego rzadko wychodzi z domu. Pewnej nocy dostrzega za oknem latającą rybę. Dziewczynka domyśla się, że tajemniczy gość zgubił drogę do swojego domu. Chciałaby pomóc rybie, ale jak to zrobić, gdy ta wypowiada tylko pojedyncze, niezrozumiałe słowa?

Odd i Luna czują się samotni i nieakceptowani przez otoczenie. Codziennie rozmawiają z księżycem i czekają, aż w ich życiu coś się zmieni. Dopiero spotkanie z Innym pozwoli im uwierzyć w siebie i otworzyć na świat. I nie będzie to kwestia magii czy czarów, a jedynie – serca.

Przemysław Jaszczak, młody reżyser z bogatym teatralnym doświadczeniem, postanowił połączyć w jednym przedstawieniu dwie norweskie opowieści Lisy Aisato, nie wiążąc ich jednak fabularnie. Powstał baśniowy spektakl z minimalną liczbą słów, oparty na obrazie, opowiadający o inności i poszukiwaniu przyjaźni oraz własnego miejsca w świecie.

Sugerowany wiek widza 5+

Gdzie?
WROCŁAWSKI TEATR LALEK
pl. Teatralny 4

Kiedy?
25 kwietnia
godzina 10:30

Bilety 25 zł
Rezerwacja pod adresem mailowym widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
tel. 71 335 49 11 (nie ma możliwości wysłania sms)

Dojazd
Przystanek OPERA  (tramwaje 6, 72)
Przystanek ŚWIDNICKA (tramwaje 3, 5, 11, 12, 13, 18, autobus K)
Przystanek RENOMA (tramwaje 6, 72, autobusy A, D, 106, 148, 149)
Przystanek WZGÓRZE PARTYZANTÓW (tramwaje: 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 17, 18, 23, 72, autobusy: A, 106, 110, 114, 120, 148, 149)