Instytut Grotowskiego

Spektakl "Rewia ognia". Dostępność architektoniczna. Historia miłosna. 26 listopada, godzina 19.

Czarno białe zdjęcie. Łysy aktor na scenie. Trzyma ręce na biodrach i patrzy w dół. Na jego głowę pada światło. W tle ściana. Na ścianie wisi kwadrat przypominający czarny obraz w drewnianej ramce.

Instytut Grotowskiego zaprasza na spektakl „Rewia ognia”. Spektakl jest kontynuacją pracy rozpoczętej w 2008 w Acco Theatre Center w ramach Polskiego Roku w Izraelu, organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzą Roman Pawłowski i Beata Jewiarz. Instytucja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową (toaleta, parking).

Zbigniew Szumski o spektaklu:
„Rewia ognia” to spektakl inspirowany poetycką prozą Edmonda Jabèsa. Z „Księgi Pytań” Jabèsa wybrano motyw miłosnej korespondencji między bohaterami. Ponad holokaustem, a może w jego centrum, autor opisuje historię miłości dwojga młodych ludzi. Bohaterowie oddzieleni od siebie „wymyślają” normalny świat, konstruują nieistniejące przedmioty i dopisują do nich ich nowe funkcje. Wielka machina wojenna ze swoją logiką zostaje zniwelowana przez nową logikę przedmiotów niepotrzebnych z wymyśloną nową pożytecznością. W tym miejscu kończy się inspiracja prozą Jabèsa, a zaczyna „Alicja w krainie czarów”.

Koncepcja, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Zbigniew Szumski

Występują: Małgorzata Walas-Antoniello, Izabela Terek-Jopkiewicz, Anna Krych, Jan Kochanowski, Irad Mazliah, Tadeusz Rybicki

Czas trwania: 80 minut.

Gdzie?
Instytut Grotowskiego
Piekarnia
ul. Księcia Witolda 62-70

Kiedy?
26 listopada
godzina 19

Bilety
Bilet ulgowy w cenie 25 złotych. Dla opiekuna osoby z niepełnosprawnością bilet w cenie 1 zł.
Jak kupić bilet? Napisz maila na adres mailowy sekretariat@grotowski-institute.pl lub zadzwoń pod numer 601064919.

Inne dostosowania
Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.

Dojazd:
Przystanek Dmowskiego
Tramwaje: 15, 74
Autobusy:  C, 102, 103, 104, 107, 109, 122, 128, 144, 240, 249, 250)