Tkanki głębokie, 27 października, godz. 17:00.
Spektakl kolektywu Kobiecy* Zakład Pracy w ramach festiwalu „Święto”.
Kobiece ciało to skomplikowana struktura mająca własny język i herstorię łączącą prababki, babki, matki, córki, wnuczki oraz siostry.
Ciało to stanie się bohaterką spotkania, w trakcie którego połączą się doświadczenia współczesnych kobiet i kobiet żyjących na przełomie XIX i XX w. Spoiwem będzie pamiętnik pt. „Spostrzeżenia nad ludźmi. Szczere wyznania Massażystki” autorstwa Jadwigi Marii Strumff, której zapiski bezlitośnie odsłaniają jej społeczne odrzucenie z powodu płci, pochodzenia, orientacji i potrzeby samostanowienia.
Performerki tworzące kolektyw Kobiecy* Zakład Pracy i współpracujące z nim, zainspirowane niekonwencjonalną postacią Massażystki, opowiedzą herstorie lesbijki, Żydówki, emancypantki, pracownicy, migrantki. Będą badać swoje ciała za pomocą praktyk cielesnych nabywanych od lat, takich jak masaż, joga, taniec butoh, kick-boxing, techniki Aleksandra. Jednocześnie będą mierzyć się z tekstem Strumff – autentycznym głosem kobiety, która miała odwagę przekraczać ograniczenia stawiane jej płci i która, masując ciała swoich klientek w zakamarkach warszawskich buduarów, docierała do herstorii bólów, radości, pożądań i słabości.
Przebywając wspólnie w liminalnej – bezpiecznej i intymnej – przestrzeni, przyjrzymy się złożoności relacji kobiet i dotkniemy tkanek głębokich międzypokoleniowego kobiecego doświadczenia.
Dla widzów od 18 lat
Uwaga! Spektakl zawiera sceny nagości oraz agresywnego ruchowego działania; podczas spektaklu można poczuć bliskość performerek i intensywny zapach ciał. Przewidziany jest nietypowy układ widowni oraz siedzenie widzów na podłodze.
Gdzie?
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego
ul. Na Grobli 30-32, Wrocław
Kiedy?
27 października (niedziela), godzina 17:00
Dostępność
– tłumaczenie migowe
Wstęp
Bilety w cenie 30 zł/40 zł.
Bilet można nabyć na stronie Instytutu Grotowskiego [https://www.bilety.grotowski-institute.pl], w sekretariacie Instytutu Grotowskiego (Rynek-Ratusz 27) lub na miejscu przed spektaklem pod warunkiem dokonania rezerwacji pisemnie na adres e-mail bilety@grotowski-institute.pl lub poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 601 064 919.
Dojazd
Komunikacją miejską (przystanki: pl. Wróblewskiego, Urząd Wojewódzki).