Wrocławski Teatr Lalek

Warsztaty twórcze "Drobnostki. Odc. 10 Pieśń o źdźble trawy." 4 czerwca, godziny 11:30, 13:30.

Kolorowe zdjęcie. Duże, jasnooświetlone pomieszczenie. Dzieci siedzą na podłogach i uwalniają swoją kreatywność na swoich dużych kartkach papieru. Pracom przyglądają się rodzice.
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na warsztaty twórcze „Drobnostki. Odc. 10 Pieśń o źdźble trawy”. Spotkanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku poprzez audiodeskrypcję i pomoce dotykowe.

Drobnostki to nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Oddają należną uwagę zjawiskom niewielkim, pytaniom błahym, olśnieniom codzienności. Inspirują tworzenie sytuacji w nurcie site-specific, pozwalają na ich głębokie umocowanie w wewnętrznym pejzażu uczestników. Uruchamiają wyobraźnię, pobudzają kreatywność. Prowokują do zadawania pytań i odważnego podejmowania własnych aktów twórczych. Uzmysławiają, jak blisko dziecięcym rozważaniom i artystycznym wypowiedziom do największych filozoficznych traktatów i dzieł, dziś uznawanych za wybitne. Bo drobnostki to cykl dla zdolnych i wrażliwych artystów, niebojących się eksperymentów i nowych form.

Drobnostki otwierają przestrzeń spotkania Dziecka i Dorosłego. Inicjują sytuacje wolne od codziennego pośpiechu, sprzyjają praktyce uważności. Pozwalają dziecku na znalezieniu w rodzicu czułego partnera codziennych odkryć i fascynacji. Dorosłych zapraszają do odnalezienia przyjemności z najprostszych doświadczeń, docenienia zaszczytu bycia towarzyszem i przewodnikiem dziecięcej podróży. Drobnostki inspirują do wspólnego bycia z dzieckiem na spacerze, w domu i w podróży tramwajem.

Odc. 10. Pieśń o źdźble trawy
Co jest warte zainteresowania? Czy tylko zjawiska wielkie i imponujące? A co z tymi niepozornymi, które mijamy na co dzień? Spojrzymy pod nogi. Poczujemy szorstkość trawy, jej zapach, przyjemne łaskotanie w stopy. Odkryjemy wielość gatunków. Zbadamy sekretne życie łąki i zawiłe relacje, łączące jej mieszkańców. Stworzymy obrazy i naukowe dzieła – opus magnum fascynującej codzienności.

Cykl twórczych spotkań teatralnych, adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) oraz młodszych uczniów (6-8 lat) i bliskich im dorosłych.

Gdzie?
WROCŁAWSKI TEATR LALEK
Pl. Teatralny 4

Kiedy? 
4 czerwca
godzina 11:30 (dzieci w wieku 3-5 lat)
godzina 13:30 (dzieci w wieku 6-8 lat)

Wstęp bezpłatny
Rezerwacja miejsc poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeiu8I7dY3iuP91Uaf5yqVF0bOzuR–k2UhHI1zZ435PnQrZg/viewform

DOJAZD
Przystanek OPERA  (tramwaje 6, 7)
Przystanek ŚWIDNICKA (tramwaje 3, 4, 10, 23, 33, autobus K)
Przystanek RENOMA (tramwaje 6, 7, 14, 20, 24, autobusy A, D, 149, 406, 409)
Przystanek WZGÓRZE PARTYZANTÓW (tramwaje: 2, 5, 8, 9, 11, 17, autobusy: A, 114, 120, 149, 406, 409)