"+/- " - WARSZTATY Z TŁUMACZENIEM PJM, 18 września.
Warsztat inspirowany wystawą „Argumenty i obrazowanie” Jakuba Jernajczyka prezentowanej w Muzeum Współczesnym Wrocław, dostosowany do osób z niepełnosprawnością słuchu.
Spotkanie rozpoczniemy krótkim oprowadzaniem po wystawie „Argumenty i obrazowanie” Jakuba Jernajczyka. Artysta łączy w swoich pracach dziedziny takie jak filozofia, matematyka i logika. Trudne pojęcia i zagadnienia, wyjaśnia jednak w przystępny sposób.
Wychodząc od idei badania punktów wspólnych matematyki i sztuki, podczas warsztatów powędrujemy przez zawiłości linii prostej i krzywej. Podzielimy świat na odcinki, wypunktujemy myśli, zakreślimy to co istotne w koliste zbiory i zmyślimy fantastyczne figury geometryczne. Będziemy rysować pastelami, węglem, akwarelami, a może posuniemy się nawet do haftu na papierze. A czy z tych eksperymentów powstaną gwiazdozbiory, mapy czy osobiste plany, to już zależy tylko od nas.
Warsztat będzie tłumaczony na Polski Język Migowy, dlatego zapraszamy osoby głuche, słabosłyszące i słyszące.
Rozpoczynamy przy kasie muzeum.
Prowadzenie:
Lena Czerniawska – rysuje, od czasu do czasu pisze, występuje z rzutnikiem pisma i złotym megafonem, dorabia jako graficzka. Współpracuje z artystami związanymi ze sceną muzyki improwizowanej. Współtwórczyni Kolektywu Macondo we Wrocławiu, lunatyczka, mistrzyni gry w tysiąca, miłośniczka pelikanów zatapiających złe myśli w oceanach, czytelniczka Przekroju podróżująca zawsze ze szkicownikiem i książką. Próbuje bardziej szukać niż znaleźć, bo „Kto znalazł, źle szukał” (Aglaja Veteranyi).
Tłumaczenie na PJM:
Elżbieta Resler – tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, zaangażowana w działania Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów. W MWW oprowadza po wystawach i konsultuje treści dla osób niesłyszących.
Gdzie?
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) mieści się przy placu Strzegomskim 2a, w charakterystycznym budynku dawnego schronu przeciwlotniczego z 1942 roku.
pl. Strzegomski 2a
Kiedy?
18 września (środa)
godzina 17:00
Dostępność
– tłumaczenie migowe
– miejsce dostępne dla osób na wózkach
– toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością
– parking dla osób z niepełnosprawnością
Wstęp
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Liczba uczestników ograniczona. Zapisy przyjmujemy do 13.09.2024 r. mailowo – mww.zapisy@gmail.com, lub SMS 666 306 935.
Dojazd
Transport publiczny:
Przystanek Plac Strzegomski (Muzeum Współczesne) | tramwaje: 3, 10, 20. Przystanek znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od wejścia do muzeum.
Przystanek Szczepin | autobusy: 102, 103, 126, 127.
Samochód:
Parking: W pobliżu muzeum są dostępne miejsca parkingowe, szczególnie na ulicach przylegających do placu Strzegomskiego, jednak ich liczba może być ograniczona. Muzeum nie posiada własnego parkingu, wyjątkiem są osoby z niepełnosprawnością, w celu skorzystania z parkingu, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Rower:
W okolicy muzeum znajduje się kilka stojaków na rowery, co ułatwia dojazd jednośladem.